tratwy

CZYM SĄ TRATWY?

Nasze składają się z dwóch kajaków dwuosobowych połączonych drewnianym podestem. Są to konstrukcje stabilne, zwrotne i stosunkowo szybkie. To nasza pionierska i sprawdzona podczas wielu prywatnych spływów konstrukcja.
Maksymalne obciążenie tratwy to 430 kg. Obejmuje ono wagę uczestników wraz z bagażami. W większości przypadków pozwala to na komfortowe i bezpieczne płynięcie 4 dorosłych osób.

Tratwy, bez schodzenia na ląd, pozwalają m.in. na: opalanie się, korzystnie z grilla, przygotowywanie posiłków, rozbicie 2os. namiotu, drzemki, czytanie, podziwianie uroków przyrody z pozycji horyzontalnej, granie na gitarze i wielu innych instrumentach, oraz co bywa istotne: zabranie większej ilości bagażu niż w przypadku kajaków.

Tratwy są o wiele stabilniejsze niż kajaki i mogą nimi pływać także osoby, które ze sportami wodnymi nigdy nie miały nic wspólnego. Dotyczy to w szczególności dzieci, które po rozłożeniu na pokładzie np. kocy mogą bawić się swoimi ulubionymi zabawkami, zjeść posiłek czy zapaść w słodką drzemkę. I to wszystko przy delikatnym kołysaniu się tratwy na falach. Tratwa to także idealne rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Nie wymaga siadania w kajaku a na pokładzie postawić można krzesło, fotel czy wózek.

Ofertą skierowaną dla grup zorganizowanych jest możliwość przeprowadzania zawodów i wyścigów polegających np. na samodzielnym montażu tratwy a następnie przepłynięciu nią określonego odcinka. Zachęcamy także do kończenia spływu w Obornikach na naszej przystani, gdzie można odpocząć przy ognisku i posilić się.
Kilka tratwianych zdjęć zobaczyć można TUTAJ
Wypożyczenie tratwy na cały dzień to 200zł. W komplecie otrzymacie Państwo 4 pagaje i 4 kamizelki asekuracyjne. Kosztem dodatkowym jest ew. transport tratwy i/lub uczestników ustalany indywidualnie.

Tratwy udostępniamy na rejsy po Warcie. Średnia prędkość płynięcia to ok. 4-5km/h. Płynąć można kilka dni lub kilka godzin a z krótszych tras proponujemy:
– Poznań – Oborniki, 36km
– Czerwonak – Oborniki, 29km
– Biedrusko – Oborniki, 19km
– Mściszewo – Oborniki, 14km
– Oborniki – Kiszewo, 10km
– Oborniki – Stobnica, 17km

Jeśli w spływie będą brały udział maluchy, proszę nas o tym powiadomić. Zapewnimy kamizelki ratunkowe (z kołnierzem utrzymującym głowę nad wodą).

One thought on “tratwy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *